W systemie TERMOTECH oferujemy klientom rury preizolowane przeznaczone do przesyłania różnych mediów. Podczas zamówienia rur preizolowanych, nasz klient może samodzielnie dobrać ich konstrukcję, czyli materiał rury przewodowej i osłonowej. Jest to zależne m.in. od rodzaju przesyłanego medium, a także warunków, w jakich instalacja będzie pracować. Rury wykorzystywane np. w instalacjach wodociągowych znajdują zastosowanie w przejściach rurociągów nad rzekami, torami, wzdłuż wiaduktów.

Nasze rury preizolowane dostępne są w kilku wariantach, a są to: TERMOTECH Termoplasty, TERMOTECH Duroplasty i TERMOTECH Stal. W pierwszym przypadku rury preizolowane wykonane są z materiałów takich jak np. typ PE-HD, PVC-U, PP-H, czy PVC-C. W wariancie TERMOTECH Duroplasty preizolowana rura wykonana jest z TWS, czyli tworzywa sztucznego, które wzmocnione zostało włóknem szklanym. W opcji TERMOTECH Stal, rury mogą być wykonane z różnych gatunków stali.

Szerokie zastosowanie rur preizolowanych

Rury w systemie TERMOTECH może być wykorzystana do stworzenia rurociągów transportujących różnorodne mieszaniny chemiczne takie jak kwasy, ługi, wody procesowe czy woda chłodząca. Ich zastosowanie wiąże się z wymiernymi korzyściami, takimi jak np. oszczędność podczas eksploatacji, zapobieganie procesom związanym z usuwaniem efektów działania korozji, ale i możliwość wykonania elementów z nietypowymi odejściami i o różnych kątach nachylenia, co gwarantuje znaczne lepsze dopasowanie do instalacji. Można je też dodatkowo wyposażyć w np. instalację grzewczą oraz monitoring szczelności.

Newsletter

W naszym newsletterze raz na 1-2 miesiące informacje techniczne, narzędzia do projektowania, ciekawe realizacje, wydarzenia branżowe.