Kabel grzewczy KG

Samoregulujący kabel grzewczy składa się z dwóch równoległych przewodów zatopionych w półprzewodnikowej samoregulującej się matrycy. Oznacza to, że kabel samoczynnie reaguje na warunki zewnętrzne. Wraz ze wzrostem temperatury syntetyczny materiał ulega rozszerzeniu na poziomie cząsteczkowym. Połączenia miedzy atomami węgla słabną zmniejszając opór elektryczny, natomiast podczas spadku temperatury połączenia się wzmacniają co prowadzi do zwiększenia oporu. W ten sposób moc grzewcza zmienia się proporcjonalnie w zależności od temperatury na powierzchni kabla. Samoregulujący się kabel grzewczy nie przegrzewa się ani nie przepala nawet w miejscach, w których dwa fragmenty się ze sobą stykają.

Kabel grzewczy samoregulujący stosowany jest w systemie TERMOTECH Termoplasty w następujących przypadkach:

  • funkcja przeciwzamrożeniowa - termostat ma zadaną stałą temperaturę, np. +5,0oC

  • funkcja utrzymania stałej temperatury transportowanego medium

 

Dostępne są również kable z certyfikatem Ex - zabezpieczenie przeciwwybuchowe.

Aby otrzymać elementy z kablem grzewczym, przy składaniu zamówienia należy wpisać w polu OPCJA KG i temp. utrzymania np. +5oC

Kabel grzewczy

Newsletter

Najnowsze informacje z branży, instrukcje oraz promocje, to wszystko w naszym newsletterze!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez GKI Kompleks S.A., ul. Ogrodowa 19, 58-306 Wałbrzych w celach związanych z otrzymywaniem newslettera. Zgoda może zostać w każdej chwili odwołana.